Какво е оптимизация на уебсайтове?
Оптимизацията на уебсайта е комбинация от определени методи и мерки, които ви позволяват да изведете уебсайт на водеща позиция в резултатите от търсачките и да изпреварите конкурентите. Повечето потребители използват системите на Google и Yandex, за да намерят отговор на въпрос, който ги интересува. Въведената заявка се анализира от търсачката, давайки страниците с отговор възможно най-близо до контекста. Но има определени трикове, които ви позволяват да заемете позиции в класирането – това е оптимизация на сайтове, наричана още SEO или SEO оптимизация.
Целта на оптимизацията на уебсайтове
Сега, където и да погледнете, можете лесно да намерите 101 сайта само по една тема. И всеки ден има все повече и повече сайтове: красиви и интересни, полезни и не особено полезни, комерсиални или само за себе си. Конкуренцията е огромна, но винаги искате да се откроите, но как?
Благодарение на този проблем се роди оптимизацията за търсачки на сайта, която ви позволява да се борите срещу многобройната конкуренция. Той е в състояние да даде на сайта желаните характеристики, накратко, оптимизацията на сайта е способността да направи търсачките и самия сайт „най-добри приятели“, а най-добрите приятели, като правило, не се пренебрегват един друг и не се оставят всеки друго настрана. Резултат – сайтът се показва на първите позиции за търсене.
Какви видове оптимизация има?
Оптимизацията за търсачки на страниците на сайта обикновено се разделя на две категории: вътрешна и външна оптимизация. Нека разгледаме по-подробно какви са те.
Вътрешна оптимизация на уебсайтове
Вътрешната оптимизация на уебсайтове включва работа със структурата на сайта. Целта е да се направи удобно и интуитивно за самия потребител, структурата в хаос няма да привлече никого. Тя трябва да помогне в намирането на необходимата информация.
Вътрешната оптимизация е необходима за подобряване на работата на сайта, за повишаване на позицията на ресурса в резултатите от търсенето. Вътрешната оптимизация на уеб сайт е разделена на следните етапи:
-Съставяне на семантично ядро с подбор на ключови думи за по-нататъшно популяризиране.
-Корекция и подобряване на вътрешната структура на сайта и други елементи.